Конфіскація авто за керування у нетверезому вигляді

Конфіскація авто за керування у нетверезому вигляді

Чи можуть конфіскувати авто у разі керування транспортним засобом у стані алкогольно чи наркотичного сп’яніння або перебування під час керування під дією наркотичних препаратів?

Раніше це не можна було уявити, яким чином та хто може позбавити особу приватної власності.

Нормами Конституції України закріплено, що право приватної власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

17 березня 2021 р., набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

На підставі даного Закону внесено зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом – «КУпАП»), за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Так, у разі керування особою транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за теж правопорушення, до особи застосовується стягнення у вигляді накладення штрафу у розмірі 51 000 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника (ч. 3 ст. 130 КУпАП).

Конфіскація транспортного засобу можлива у разі якщо транспортний засіб під керуванням якого була особа з ознаками алкогольного чи іншого сп’яніння належить цій особі на праві приватної власності (ст. 24 КУпАП).

Конфіскація транспортного засобу полягає в примусовій безоплатній передачі транспортного засобу у власність держави (ст. 29 КУпАП).

Отже, у разі якщо Ви по натурі “Рок-н-рольщик” і не звикли сидіти за кермом у тверезому вигляді, доведеться передати у власність держави свій транспортний засіб, можливо держава його використає в кращих цілях, однак це не гарантовано)

Однак як ми знаємо, законодавцем все одно створюються колізії у нормах права, у зв’язку з чим транспортний засіб можливо зберегти. Як це зробити?

Суд вирішуючи питання про конфіскацію зобов’язаний встановити факт перебування транспортного засобу у приватній власності порушника на момент прийняття рішення про його конфіскацію.

У разі якщо Ви продасте або подаруєте транспортний засіб іншій особі до винесення рішення по справі, суд буде позбавлений можливості конфіскації транспортного засобу.

Категория: Статті
Автор: Артем Горячев, Старший Юрист, Адвокат
Демонстрація типографіки і шрифтів