Подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

10 жовтня 2021 року – останній строк подачі державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Що це означає?

В Україні існує Закон який спрямований на захист прав та законних інтересів громадян та суспільства шляхом запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» 

Згідно з даним Законом, юридичні особи, зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

11 липня 2021 року, набрав чинності Наказ Міністерства Фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності».

Таким чином до 10 жовтня 2021 року всі юридичні особи (за виключенням осіб зазначених нижче) зобов’язані подати до державного реєстратора інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Вважаємо за необхідне наголосити на тому, що керівники юридичних осіб зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

Окремо звертаємо увагу, що керівники юридичних осіб зобов’язані кожного року надавати підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

Хто звільняється від подачі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи?

Від подачі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника звільняються:

– політичні партії; – професійні спілки;

– творчі спілки; – організації роботодавців;

– адвокатські об’єднання; – торгово-промислові палати;

– об’єднань співвласників багатоквартирних будинків; – релігійних організацій;

– державні органи, органів місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи та організації. п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Яка відповідальність за неподання або несвоєчасне подання документів?

У разі неподання або несвоєчасному поданні державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи на керівника юридичної особи накладається штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 грн. ч. 1 ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наша Команда допоможе Вам зі всіма необхідними реєстраційними діями. У випадку виникнення запитань, наші юристи будуть раді на них відповісти.

Категория: Статті
Автор: Артем Горячев, Старший Юрист, Адвокат
Демонстрація типографіки і шрифтів