Відключення боржників від комунальних послуг

Відключення боржників від комунальних послуг

20 серпня 2021 року, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж» (надалі за текстом – «Закон»), який надав зелене світло виконавцям комунальних послуг на припинення/зупинення надання відповідних послуг у разі наявності у споживачів заборгованості.

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що виконавець комунальної послуги має право серед іншого, припинити/зупинити надання комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі в порядку і строки, встановлені законом та договором.

Раніше був введений мораторій на припинення/зупинення надання комунальних послуг на період дії карантину, однак Законом який згадувався вище, доповнено Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» пунктом 3-1.

Пункт 3-1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», говорить про те, що на території регіонів України (областей, м. Києва, м. Севастополя), на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії “червоного” рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Отже, Законодавцем дозволено припиняти/зупиняти надання комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі, однак з умовою, що на території на якій надаються такі послуги не буде встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби.

Станом на 16 вересня 2021 року в Україні жодна з областей не має «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби, у зв’язку з чим виконавці комунальних послуг мають повне право припинити або зупинити надання комунальних послуг громадянам у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Категория: Статті
Автор: Артем Горячев, Старший Юрист, Адвокат
Демонстрація типографіки і шрифтів